Zmiany w ustawie o ochronie praw lokatorów, postępowanie komornicze. Ustalenie wartość nieruchomości do celów podatkowych. Nieruchomość w spadku a postępowanie wieczysto księgowe. Kto straci dodatki mieszkaniowe. nieruchomości, mieszkania w kole, domy, działki, grunty, lokale, nieruchomości koło, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana

Nieruchomości w Kole

mieszkania, nieruchomości w budownictwie

Kocioł kondensacyjny - Urządzenie służące do ogrzewania budynku oraz wody użytkowej. Może być zasilany gazem lub olejem opałowym. Kotły kondensacyjne, w odróżnieniu od tradycyjnych mają zawsze zamkniętą komorę spalania, powietrze do spalania może być pobierane bezpośrednio z zewnątrz budynku, np. przez ścianę zewnętrzną czy z szachtu kominowego. Kotły kondensacyjne są bardziej wydajne od tradycyjnych, co przekłada się na niższe o kilkanaście proc. koszty ogrzewania. Jest to osiągane dzięki kondensacji zawartej w spalinach pary wodnej, która powstaje w wyniku spalania gazu, a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji grzewczej.

finanse: kupno mieszkania

Kredyt denominowany - określenie kredytu walutowego spłacanego w złotówkach, którego wysokość raty podawana jest w walucie obcej, a przeliczana na PLN w dniu wypłaty (gdy bank wypłaca środki kredytu) lub spłaty raty (gdy spłacana jest rata kredytu przez kredytobiorcę).

ubezpieczenia - domu

Minimalna wymagana stopa zwrotu - Po 24 miesiącach działalności, na koniec każdego miesiąca kończącego kwartał, OFE ustala wysokość stopy zwrotu za ostatnie 24 miesiące. Informacja o uzyskanej stopie zwrotu przekazywana jest przez wszystkie OFE do KNUiFE, gdzie obliczana jest wysokość średniej ważonej stopy zwrotu wszystkich OFE. Jeżeli okaże się, że fundusz osiągnął stopę zwrotu niższą o 50% od średniej ważonej stopy zwrotu wszystkich otwartych funduszy lub o 4 punkty procentowe od tej średniej, PTE zarządzające tym funduszem zobowiązane jest do pokrycia niedoboru z rachunku rezerwowego. W przypadku dalszego niedoboru różnica pokrywana jest ze środków własnych PTE.

Zmiany w ustawie o ochronie praw lokatorów, postępowanie komornicze

Zgodnie z nowelizacją ustawy wykonując obowiązek opróżnienia lokalu gdy dłużnik nie ma prawa do lokalu socjalnego lub zamiennego komornik usunie dłużnika do innego lokalu do którego dłużnikowi przysługuje tytuł prawny i w którym może zamieszkać, a w jego braku komornik wstrzyma się z dokonaniem czynności do czasu, gdy gmina na wniosek komornika, wskaże pomieszczenie tymczasowe, nie dłużej jednak niż przez okres 6 miesięcy. Po upływie tego terminu komornik usunie dłużnika do noclegowni, schroniska lub innej placówki zapewniającej miejsca noclegowe wskazanej przez gminę.

Nowelizacji doczekały się też przepisy ustawy o ograniczaniu eksmisji w związku z uprawnieniami do otrzymania lokalu socjalnego oraz zimowym okresem ochronnym. Do tej pory ograniczeń tych nie stosowano, gdy podstawą nakazu eksmisji było znęcanie się nad rodziną. Nowelizacja zastąpiła znęcanie się nad rodziną ogólniejszym sformułowaniem stosowania przemocy w rodzinie, a także dodano, że eksmisja na bruk możliwa jest także w przypadku wykraczania w sposób rażący lub uporczywy przeciwko porządkowi domowemu, niewłaściwego zachowania czyniącego uciążliwym korzystanie z innych lokali w budynku, gdy zajęcie lokalu nastąpiło bez tytułu prawnego.

konin mieszkania, koło nieruchomości

nieruchomości, mieszkania w kole, domy, działki, grunty, lokale, nieruchomości koło, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana

dom jednorodzinny w budownictwie

Rekuperator - Energooszczędny wymiennik ciepła. Ogrzewa powietrze nawiewane z zewnątrz do budynku za pomocą ciepłego powietrza wywiewanego z budynku. Może odzyskać z wywiewanego powietrza z domu do 95 proc. energii, co pozwoli znacznie zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie zimą.

prawo i lokale

Samowola budowlana - Popełnienie samowoli budowlanej możliwe jest także w stosunku do budynków, na które nie jest potrzebne pozwolenie na budowę, ale konieczne jest zgłoszenie. W każdym przypadku decyzję o tym, czy nastąpiło przekroczenie przepisów prawa budowlanego i czy wybudowany obiekt stanowi samowolę budowlaną, podejmuje inspektor nadzoru budowlanego.

Spółdzielnia mieszkaniowa - członkiem spółdzielni mieszkaniowej może być osoba prawna, jednakże takiej osobie nie może przysługiwać spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego.

nieruchomości w ubezpieczeniach

ogień - ogień, który przedostał się poza palenisko lub powstał bez paleniska i rozprzestrzenił się o własnej sile.

Ubezpieczenie domu / mieszkania - Umowę ubezpieczenia zawiera się na wniosek Ubezpieczającego na okres roczny bądź okres krótszy lub dłuższy od roku (ubezpieczenie krótkoterminowe, długoterminowe) w zależności od potrzeb lub okoliczności. Najczęściej jest to okres 12 miesięcy.

finanse: sprzedaż działki

Ryzyko walutowe - (zwane ryzykiem kursowym) ryzyko związane z możliwością wahań kursu jednej waluty w stosunku do innej. Różnice pomiędzy kursem kupna a kursem sprzedaży waluty noszą nazwę spread.

Hipoteka odwrócona - hipoteką odwróconą na mocy której osoba, która chce mieć dodatkowy dochód, może zapisać posiadaną nieruchomość bankowi, który w zamian będzie wypłacał jej dożywotnią rentę w postaci rat. Jest to popularne w krajach Europy Zachodniej. Najczęściej rozwiązanie to jest stosowane przez osoby starsze, które nie mają komu przepisać w spadku posiadanej nieruchomości.

Nieruchomości w Kole © 2024

Zmiany w ustawie o ochronie praw lokatorów, postępowanie komornicze. Nieruchomość w spadku a postępowanie wieczysto księgowe. Ustalenie wartość nieruchomości do celów podatkowych. Kto straci dodatki mieszkaniowe. nieruchomości, mieszkania w kole, domy, działki, grunty, lokale, nieruchomości koło, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana